ФК ЧАЙКА (Ставчани) ukrainian version

ФК ЧАЙКА (Ставчани) юніори був відновлений на початку 2009р. В селі був знесений старий стадіон і футболу село не бачило 5 років. Та спонсорство фірм "Майола" і "Вікна стиль" повернули футбол у с.Ставчани, де вболівальники і я в тому числі скучили за цим видом спорту. В команди є два склади: дорослий і юніори. Так як дорослий склад не спромігся досягнути хороших результатів в моєму блозі буде розказуватись про юніорський склад ФК ЧАЙКА. Зразу ж вибачаюсь за фото, тому що фотграфії тільки з матчів ФК Чайка - Глин Наварія і з футбольного кубка "Кубок дружби".

image

image

image

image

Стадіон не наший,але чимось схожий.Газон тільки погірше буде, але комплекс збоку і все що написано на картинці є присутнє у нашому комплексі.

image

Досить збалансований склад. Правда деякі гравці не є жителями с.Ставчани (брати-близнюки Андрій і Юрій Мазепа, Гаврилишин Володимир і Галактікос Степан). Усі вони є жителями Львова. На жаль один з братів-близнюків Андрій Мазепа на початку сезону зламав ногу, що не дозволило провести сезон у складі команди.

image

Стартовий склад команди.

image
Чемпіонат Пустомитівського р-ну складався з 14 турів:)))Тайм йшов 30хв., юніорам дозволялось грати 1 тайм за юніорську команду і один тайм за старшу, але в більшості юніор проводив 2 тайми саме за юніорську команду. Регламентом одному гравцю дозволялось проводити на полі не більше двох таймів. Так як люблю футбол, то відвідувала всі домашні матчі команди і навіть побувала на деяких виїздних матчах:)))
image

Перший же домашній матч і Оброшино......Чотири роки підряд ця команда була чемпіоном. В такий результат, як показала команда мабуть не вірив ніхто і навіть молода команда. С капітанською пов'язкою на поле вийшов воротар команди Качмарик Микола. Перший тайм пройшов у рівній боротьбі і гравці і в перериві казали, що нічия з таким суперником хороший результат, але тренер гнав глопців в перед і це дало свої плоди.......Десь на 10хв. 2 тайму отримавши м'я в центрі поля Мазепа пройшов двох захисників Оброшина і вправно пробив в нижній правий кут воріт. Оброшино пробувало відігратись, але знов таки після пасу того ж Мазепи Куспісь вийшов один на один з вортарем і зроби рахунок 2:0!!! Зразу ж після голу Мазепа і Куспісь були замінені, але ФК Чайка не заспокоїлись і довели рахунок до розгромного...Після навісу зі штрафного вийшовшим на заміну Клімчаком в воротах з 2 метрів розписався Коречко . 3:0! Отак ФК ЧАЙКА здобули свою першу перемогу, яка мабуть допомогла досягти таких успіхі у чемпіонаті?!

image

Ось і перший виїздний матч і їхала ФК Чайка до набагато слабшого суперники, якого не одноразово обігравали з великим рахунком, а тут вийшло, що чи недооцінили чи просто дістали "зіркову хворобу" після матчу з Оброшином. А починалось все супер.....Десь на 5-7хв. після хорошої скидки у виконанні Куспіся за меж штрафного майданчика у ліву дев'ятку пробиває Мазепа і відкриває рахунок. За 10хв. у воротах знову розписується Мазепа після навісу Гаврилишина, пробиває через себе(щоправда не "ножницями", а просто впадінні) і тим дезорієнтовує воротаря і робить рахунок 0:2! Саме після цього голу команда дістала нового капітана команди(на наступний матч команду на поле вивів Мазепа Юрій)! Під кінець тайму Куспісь заробляє 11 метровий, але рахунку 0:3 не судилось побувати. Та після перериву почався жах для команди ФК Чайка...Десь на тій же 5-7хв. ФК Чайка пропускає гол і майже зразу другий гол. Команда пішла в атаку, бо не заслуговувала такого рахунку, та команда Місток відзахищалась успішно. Хоч і суддя помилявся на їхню користь.....Два 100% пенальті і не один не призначений. Після того, як в другому спірному моменті Мазепа був збитий, а арбітр не вказав на 11 метрів і в нього не витримали нерви, внаслідок жовта картака, хоч суддя міг і сміло виганяти гравця. 2:2! Після матчу гравці ФК Чайки дістали морально від тренера, що спричинило зовсім іншу гру в наступних матчах.

image

Ну що й сказати?! Рахунок 7:1, гра з відвертим аутсвйдером, та й бажання виправитись за попередню гру перевершила всі сподівання. Можливо, якби суперником був сильніший клуб, то такий рахунок не був б зафіксований після фінального свистка. Регламент змушує мати дві команди і сильніший склад Полянка обрала в старшу команду за яку грають багато юніорів це й призвело до появи на футбольному полі 8-9 класу села Полянка. Тому рахунок й був зафіксований 7:1.

image

І от знову виїздна гра. Я сказали хлопці після гри, що тренер їх настроїв, що на полі сильна і збалансована команда - просто був стимул і налаштування на гру. Команда Лісневичі виявилась не такою сильною, як говорив тренер ФК Чайка. На матчі не була присутня, тому голів не бачила. Тільки знаю хто забивав голи і все. Матч закінчився з рахунком 0:3!

image

Дощова погода день перед матчем не дозволила зіграти на високих швидкостях, а навпаки. На початку гри ФК Чайка відкрили рахунок після пасу Угруновського на Куспіся рахунок у матчі було відкрито. Зразу ж після забитого м'яча пошкодження дістав капітан команди Мазепа. Капітанська пов'язка перейшла до Дзіковського, мабуть за курйозне падіння в велику калюжу через яку він потім грав під незвичним для себе 11 номером. Але не встиг Мазепа покинути поле, як Глин Наварія зрівняли рахунок, а підкінець першого тайму і взагалі повели в рахунку 1:2. Дуже й старався капітан команди Дзіковський, який в одному моменті влучив у поперечину воріт, але за пару хвилин чи щось сказавши до судді, який в одному з епізодів не помітив гри рукою в штрафному майданчику суперників(доречі той же суддя, який судив матч з Містками), побачив перед собою червону карточку. Знову новий капітан - Гаврилишин. Саме після його пасу в розріз гол у ворота Наварії забив Куспісь. За 5хв. до кінця матчу ФК Чайка провели багато моментів, але втілити їх у гол так і не змогли. Рахунок у матчі 2:2

image

Похздка в Миклашів не забудеться ніколи нами хлопцям. Стадіон десь в полі з чисельними горбами все таки не помішали хлопцям здобути перемогу у матчі. На матчі нажаль не побувала і не бачила "красеня стадіона" в Миклашеві. Відомо, що після першого тайму рахунок був 0:2 і тренер погодився випустити Мазепу Юру після отриманого пошкодження в попередньому матчі. Юра зіграв в нападі і відзначився м'ячем зі штрафного. Фінальний свисток і рахунок 0:3!

image

В цей день перед матчем дощ падав, як із відра. Дуже дивно, як дозволили проводити матч на такому важкому полі. В першому таймі глядачі побачили тільки падіння гравців і більше нічого. На початку поля ФК Чайка пропустили гол і то через болото на якому підзкользнувся воротар господарів і не зумів відбити м'яч перед собою. Аж на доданих хвилинах гри гравець господарів Мазепа вдало пробив за меж карного майданчика і зробив рахунок 1:1! Закономірна нічия на такому важкому полі між двома рівними суперниками.

image

Що коментувати гру, яку хлопці не програли по грі, а це змусив так зробити суддя. Цікава гра і якби не суддя, який засудив і старшу команду,яка програла 3:2. Зарахував в тій грі два гола господарів з офсайду не давши хоч 1 пенальті в їхні ворота з 3 100%. Ганебно, що є такі судді. Але більше про матч юніорів. Матч почавсянапружено: дрібні фоли, відкритий футбол, навіть ЦИРК влаштований суддею.....Чого тільки не було на полі...А це була не проста гра, а гра за лідерство, а може і за чемпіонство?!?!?! Дві команди йшли в атаку і Зимна Вода забили перші, хоч і не без допомоги судді. А одному з епізодів атак Зимної Води першим на м'ячі був захисник ФК Чайки, але грубий поштовх нападника господарів спричинив не тільки до виходу один на один і голу, але й до травми Дзіковського, в якого і так з дитинства значні проблеми зі спиною. Тренер був смушений робити першу заміну. Що й казати.....гол у виконанні судді. Потім за пару хвилин після пропущеного голу гості заробили кутовий. Після навісу Угруновського з кутового незграбно на виході зіграв воротар Зимної Води і м'яч потрапив до Мазепи, але того так, в прямому сенсі слова, обхватив за живіт зихисник, що гравець не мав змоги пробити по м'ячу. І ніякого пенальті.....За 3-4хв. після навісу Возняка знову метушня захисників у штрафному майданчику і Угруновський з 5 метрів розтрілює воротаря і робить рахунок 1:1! Підкінець тайму ФК Чайка могла і повести в рахунку, але........Після пасу Гаврилишина Мазепа майже виходив віч-на-віч з воротарем, але перед карним майданчиком захисник виставляючи лікоть таким чином перервав атаку. Натомість знову у "всій красі" себе показав арбітр матчу не побачивши не те що фолу останньої надії, але й не побачивши фолу взагалі. Це дуже обурило Мазепу і до розбитого носа в наслідок моменту він ще й одержав жовту картку за спори з арбітром. В другому таймі знов проходила рівна боротьба з невеликою перевагою гостів, але за 10хв. до кінця матчу вийшовший на заміну замість травмованого Дзіковського Підлісецький(гравець основи, але в основному складі на матч вийшов Клімчак) допустився грубої помилки, хотівши обіграти нападника втратив м'яч і презвів до виходу один на один і 2 голу господарів. 2:1!!! В останні хвилини гри Куспісь пробивав по воротах після кутового і захисник вибив м'яч з пустих воріт, але арбітр вкотре задрімав. Це призвело до обурення команди і розмов з ним. Найактивнішим був капітан Мазепа і отримав за розмови другу жовту картку, а це червона - вилучення. Несправедливий програш у нерівній боротьбі з арбітром 2:1!!!

image

Перед грою тренер ФК Чайки дуже переживав, щоб команда могла зібратись на гру після невдалої поїздки у Зимну Воду. Але все пройшло добре. На поле команду вивів воратар Качмарик через дискваліфікацію Мазепи. Ще в першому таймі господарі забили 3 голи і дали зрозуміти, що саме вони переможуть у цій зустрічі. Два рази Куспісь і раз Коречко розписувались у воротах суперника. І того рахунок 3:0.

image

Мабуть вперше за 10 турів потрапився справедливий суддя, який не боявся вказувати на 11 метрів і судив справедливо. До команди після матчевої дискваліфікації повернувся її капітан Мазепа, який і став автором хетрику у матчі(правда 2 голи були реалізовані з пенальті). Вже в першому таймі після хетрику Мазепи команда розуміла, що знову поїде додому з 3 очками. В перерві тренер посадив Мазепу на лаву запасних і третє в матчі пенальті довелось пробивати Куспісю. 0:4! І поїздка у Глин Наварію запам'ятається, як справедливе і чесне суддівство збоку арбітра.

image

Перемога з Лісневичами дозволяла надіятись на боротьбу ще за перше місце в чемпіонаті ФК Чайці. Після першого тайму, як недивно рахунок був 0:0. Та в перерві команда дізналась, що їхній суперник за чемпіонство Зимна Вода досить несподівано програвала після першого тайму Оброшину з рахунком 0:3. Це дало мотивацію і команда майже не почавши друго тайму швидко забила. Жаль, що під час забивання другого голу травму отримав Мазепа і знову був замінений не догравши матчу до кінця. Та команда на піднесинні і так робила з суперником, що хотіли і свисток зафіксував погром у матчі 5:0! Це дало змогу надіятись ще на чемпіонство.........

image

Ну що й сказати...........Не була на матчі.....Посогодні жалію, що пропустила таке знущання нашою командою над суперником. Я думаю тут БЕЗ КОМЕНТАРІВ. 0:11.

image

Вже після попереднього туру стало відомо, що Зимна Вода не віддасть лідерство і чемпіонство. Тому й команда, мабуть і провалила перший тайм на виїзді з Оброшином. 3:0!!! Зібравшись по перерві, ФК Чайка показали зовсім іншу гру........3:2 рахунок став буквально за 10хв., та забити третій гол ніяк і нікому не вдавалось.....Виходи віч-на-віч, поперечини, штанги, чого тільни не було в другому таймі, як від однієї так і від другої команди(Оброшино тільки раз потривлжило поперечиною). Та на доданий хвилинах гри все таки Мазепа зробив рахунок 3:3...Навіть новина про поразку Зимної Води вже й не дуже радувала хлопців. Все таки, мабуть, долю чемпіонства вирішив матч у Зимній Воді?!

image

Так, як Зимна Вода днем наперед вигравши у Миклашева стала чемпіоном, багато хто з основи не був заявлений на матч. У якості капітана на полі був Дзіковський, який відзначився дублем. Команда вже знала, що буде тільки 2, але продемонструвала свій звичний футбол. 5:0. Після гри глядачі дякували за хороший сезон у виконанні молодіжки, але розпач всеодно був на лицях гравців ФК Чайки.

image

От так виглядала турнірна таблиця.

image

Недивно, що в сутичці бомдбардирів багато гравців нашої команди. Подивіться тільки скільки вони ж забили. Жаль, що не вибороли 1 місце.

image

Кубок 4. Проходив у нашому с.Ставчант. Було жеребкування внаслідок якого проводились півфінальні матчі, потім матч за 3 місце і фінал. Команду Лісневичі заміняла команда Містки.

image

Що й сказати, після 2:3 розпачу було ще більше, ніж після чемпіонату. У виправдання ФК Чайки б сказала, що за Оброшино грало багато невідомих гравців і деякі, які вже давно виступають за старшу команду. Містки на кубку були лиш статистами і в півфіналі програли Зимній Воді 5:1. Матч за 3 місце можна було й не проводити, ФК Чайка хотіли простоподарувати його Місткам, адже наша команда сподівалась зіграти, як мінімум у фіналі. Все таки вийшли і недарма 7:1. Знову погром суперника у виконанні нашої команди. Чого вартий тільки 5 гол від Мазепи. Після обіграшу двох гравців у центрі поля, Мазепа трохи просунувся до воріт і десь з 25 метрів гарматним пострілом поцілив у ворота суперника. Цей гол і став найкращим по-опитуванню тренерів команд. У фіналі була рівна гра між Оброшином і Зимною Водою. Досить як на мене нудна гра, от серія після матчевий пенальті стала цікавою. 6:7 на користь Оброшина і перемога в кубку.

image

Так дійсно такі нагороди були після кубку. І обирались вони в опитуванні тренерів. Тренеру, щоправда заборонялось голосувати за свого гравця. Ну перша номінація за бомбардирство дісталась Мазепі з 5 голами. Гравець з Зимної Води міг би спорити з Мазепою, але у нього був тільки дубль після першого матчу. Найкращим голкіпером визнали вороталя Даниліва з Оброшина за серію після матчевих пенальті та пару сейвів у першій грі. Найкращим гравцем тренери вибрали того ж Мазепу та й його 5 гол їм сподобався у ворота Місток. А тренером найкращим став Тренер Оброшина.

image

Кубок відбувався в с.Оброшино. Простий кубок на честь приїзду аматорської команди з Польщі, гравець якої колись жив у цьому селі. Команди грали між собою по матчу, внаслідок чого і визначався переможець. Кубок проходив за 3 місяці після заваршення чемпіонату.

image

Цікаво, що цей матч зібрав збірну команду села Ставчани. До якої входили, як і юніори, так і старший склад Ставчан і Оброшина. Дуже приємно, що після великої перерви свій перший матч після перелому ноги зіграв Мазепа Андрій (брат-близнюк Мазепа Юрій). Звичайно, тренер не хотів ризикувати здоровям гравцем, тому Андрій, виходив на заміну, зігравши за 2 матчі тільки 15 хвилин. Цікавово, що Юра виступав не звичним для себе 11 номером, в той час, як Андрій під 7. Тому після матчів, багато хто говорили:"Оце відновлення після перелому ".....Всі вірять, що Андрій ще скаже своє вагоме слово. Команда Ставчан першою пропустила, але за декілька хвилин зумілла зрівняти рахунок. Після навісу з кутового невисокий на зріст Мазепа забиває головою. Ще в першому таймі наша команда повела вперед після удару зі штрафного у виконанні Панахида. Та поляки не здавались і на початку 2 тайму зрівняли рахунок. Та все таки після пасу Чайківського Мазепа вискочив сам на сам з голкіпером і приніс перемогу Ставчанам. Так як для відпочинку перед другим матчем часу майже не було, то на поле вийшов трохи інший склад. Оброшино теж розпочало рослабнено і пропустили два гола в першому таймі. Набагато підсилившись замінами на 2 тайм вийшла зовсім інша команда. Та і це спочатку не допомогло. Головою забив Дзіковський Тарас (старший брат Богдана Дзіковського). Та буквально за 5 хв., рукою з пустих воріт цей жи Дзіковський вибивав м'я за що і був вилучений. Пенальті вправно пробив Роланд Алозі(один з братів Міхаеля Алозі, який виступає за крманду вищої лігі чемпіонату України запорізький "Металург"). Вилучення далось взнаки і після забитого пенальті Оброшино йшло вперед і атакувало забивши ще 2 м'ячі. Тоді і тренер Ставчан почав робити заміни, понінявши вже винажений гравців на більш свіжих. І в одній з атак Оброшина господарі так атакували, що пропустили контр атаку і простріл від Панахида.... М'яч потрапив на ногу Мазепі і той з 5-6 метрів не мав права не влучити у ворота. 3:4! Останній матч не иав значення. Ставчани - ЧЕМПІОН:)))))))))))))

image

29 Листопада і нагородження сезону. Пізновато, але..... Не всі змогли прийти на нагородження, також не захотів йти туди і Мазепа Андрій, бо розчарований, що не зміг зіграти за команду. Кубок зліва - це кубок за 2 місце в сезоні. Кубок справа - кубок старшій команді за 2 місце у фіналі кубка до дня незалежності України! От такий він був сезон. Скоро розпочнеться новий сезон і який футбол буде показувати наша комада, десь за 2 місяці побачу. Дякую за увагу і доставлений на мій журнал час:))))))

Автор:    : 9.3.10 10:47
Рейтинг: 63.79